понеділок, 15 грудня 2014 р.

7 цікавих фактів про Володимира Винниченка

Чи знаєте ви, що …
…опублікувавши перше оповідання «Краса і сила», яке принесло авторові справжню славу, В. Винниченко отримав визнання в письменницьких колах. Його блискучий дебют вітав М. Коцюбинський.


…літературна спадщина письменника налічує більше ста оповідань, чотирнадцять романів, двадцять три п'єси.

...В. Винниченко був яскравим драматургом. Вистави за його творами мали неабиякий успіх у театрах Берліна, Праги, Рима, Москви. П'єси «Чорна Пантера і Білий Ведмідь», «Брехня» та інші збирали й збирають до сьогодні чимало глядачів.

…одним із найулюбленіших серед читачів творів письменника є фантастичний роман-утопія «Сонячна машина». Зауваж — слово «утопія» означає «фантазія, нездійсненна мрія». 

…Володимир Винниченко — ще й талановитий художник. Його 74 оригінальні малярські роботи та 4 альбоми з малюнками аквареллю, вуглиною нещодавно повернулися в Україну. 


…на честь Володимира Винниченка названий Кіровоградський державний педагогічний університет.

…перший у світі памятник Володимиру Винниченку відкрито в Кіровограді 18 вересня 2010 року. Автори пам'ятника — молодий львівський скульптор Володимир Цісарик і кіровоградський архітектор Віталій Кривенко.


20 коментарів:

 1. УУУУУУУУУУУУУУЖАААААААААААС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую за корисну інформацію👍

  ВідповістиВидалити
 3. Ккккккккллллллааааааассссс😃😃😃😃

  ВідповістиВидалити
 4. ккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккккррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррррууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттттоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ВідповістиВидалити
 5. Відповіді
  1. Взагалі то це читають діти і учаться. Так що подумай

   Видалити
 6. Непогано. Нормально. Супер.

  ВідповістиВидалити