четвер, 27 серпня 2015 р.

7 порад учителеві, які допоможуть зробити перший навчальний день особливим для учнів

1. Зробіть фото з вашими учнями
 Діти отримають задоволення від фотографії з вами і зможуть розмістити її в соціальних мережах. Нехай всі побачать,  який ви сучасний учитель!

2. Нехай кожен учень напише анонімну записку
Запропонуйте учням коротко написати про свої очікування, страхи і цілі, поставлені у новому навчальному році. Проаналізуйте всі відповіді і складіть список загальних для більшості дітей бажань і побоювань. Зачитайте їх класу з відповідними мотивуючими, узагальнюючими або будь-якими іншими коментарями. Діти будуть здивовані, як багато схожих відповідей. 

3. Опитування: "Ким я хочу стати?"
Попросіть учнів написати на папері, ким вони хочуть стати, коли закінчать школу. Потім, раз на 6 місяців, повторюйте опитування і порівняйте відповіді. Такі опитування можуть дуже стати в нагоді при профорієнтаційній роботі з дітьми. Вам і самим дітям буде цікаво дізнатися, як змінювалися їх бажання протягом років. А як було б чудово зачитати ці відповіді на випускному або на зустрічі класу через кілька років!

4. Закладіть капсулу часу
Попросіть учнів написати на папері новини тижня, власні мрії, переживання, поради. Помістіть записи в конверт і збережіть його, щоб відкрити наприкінці  року.

5. Заведіть відеощоденник
Запишіть невеликий відеоролик вашої першої зустрічі з класом після довгої літньої розлуки. Періодично записуйте на відео своїх учнів під час шкільних свят або відповідей біля дошки. Наприкінці року у вас вийдуть цікаві ролики, які сподобаються учням та їхнім батькам. Такі записи можна змонтувати у фільм за допомогою сучасних програм. Уявіть, скільки зворушливих спогадів про ваш клас ви могли б вкласти у фільм, який можна подивитися разом з дітьми на випускному вечорі. Для цього не потрібно дорогої  відеокамери, достатньо цифрового фотоапарата, планшета або телефона.
 
6. Запропонуйте учням створити правила
Запропонуйте учням відчути себе відповідальними за створення атмосфери взаєморозуміння і порядку в класі. Нехай діти складуть список правил, які самі ж будуть дотримуватися протягом року. Це можуть бути короткі вказівки: бути ввічливими, не скупитися, не перебивати вчителя і т.д. У свою чергу, вчитель може запропонувати правила для себе, наприклад: бути справедливою, поблажливою, уважною. Правила можна красиво оформити на папері і повісити в класі.

7. Підведіть яскравий підсумок літа
 Попросіть учнів принести фотографію, зроблену під час літніх канікул. Підготуйте ватман, ножиці, пензлики, фарби і клей. Нехай кожен із дітей виріже невеликий фрагмент зі своєї фотографії. Потім, попросіть кожного залишити відбиток своєї долоні на папері, пофарбувавши її кольором, який найсильніше асоціюється у них з минулим літом. Заохочуйте нестандартні кольори. Всередину відбитка запропонуйте приклеїти фрагмент фотографії. Коли творчий процес буде закінчений, прикріпіть плакат до дошки і попросіть кожного з учнів вийти, знайти свій відбиток і коротко відповісти, чому його літо було такого кольору і як він його провів. Можна також пояснити дітям, що хоч кожен відпочивав окремо, таким чином, ви створили ваше загальне літо і тепер ви проведете спільний  рік дружною і веселою командою. За принципом плаката "Наше веселе літо", створіть плакат "Наш (...) навчальний рік", а прикметник, що характеризує його, нехай діти підберуть самі.


Пам'ятайте, що моменти, залишені вами дітям, на все життя подарують привід для теплих спогадів і посмішок. Вдалого вам навчального року, колеги!

Немає коментарів:

Дописати коментар